Uudised

Rannarootsi Muuseum kutsub pärimusmuusika kontserdile 7.6 - Leik ja Andre Maaker.

Rannarootsi Muuseum kutsub pärimusmuusika kontserdile 7.6 - Leik ja Andre Maaker.

Saarte tuuri avakontsert on Haapsalus, maalilises Rannarootsi muuseumi hoovis, Tagalahe kaldal. Alates kl 17 on avatud muuseumikohvik. Ja kontsert algab kl 18.

Kontserdi juhtab sisse noor lootustandev talent Jakob Visla, karmoška.

Kontsert on piletiga.

Täispilet 15 €.

Sooduspilet 12 € pensionär, üliõpilane, õpilane.

Lapsed 12 a ja nooremad - on tasuta.

Eelmüük piletikeskus.ee ja 1h enne algust kohapeal,  Rannarootsi muuseumis, Sadama 32, Haapsalu.

 

Kolmandat korda Eesti Pärimusmuusika Keskuse korraldatav saarte ja rannikualade tuur toob ühisele lavale kokku viiuli- ja häälekõlasid ühendava duo Leik ja kitarrivirtuoosi Andre Maakeri.

 

Ka varasemalt muusikalist koostööd teinud muusikud loovad oma repertuaare ristates üllatustest säriseva atmosfääri, mis saab kõlama 7.-10. juunil Vormsil, Hiiu-, Saare-, ja Läänemaal.

 

Kava kokkupanemisel on muusikud saanud inspiratsiooni just kontsertpaikade asukohtadest, tutvustades kuulajatele Eesti saarte ja läänerannikule omaseid lugusid. Pärimuslugudele lisavad värvi omaloomingulised palad, millel on lisaks eesti mõjutustele ka veidi välismaist hõngu. Saaremaalt pärit Andre Maakeri muusikas leidub mitmeid kilde tema kodupaigast, Leiki repertuaari kuuluvad viisid Vormsilt, kus traditsiooniliselt mängiti pillilugusid, mida kutsuti just leikidest.

 

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab saarte ja rannikuala tuure, et tutvustada just nende piirkondade muusikalist pärandit. ”Usume, et seesugune lähenemine inspireerib ja motiveerib kohalikke kogukondi senisest veel agaramalt pillimängu ja pärimuslugude-laulude õppimisega tegelema, et piirkondlikku eripära väärtustada ja edasi anda, ” ütles Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Tarmo Noormaa.

 

Saarte tuur: Leik ja Andre Maaker

Viiuli- ja häälekõlasid ühendav pärimusduo Leik ning mitmekülgne tunnustatud kitarritalent Andre Maaker loovad lavalaudadel kohtudes värske, energiliselt säriseva ja sooja õhkkonna.

 

Saarte tuuril kohtuvad Leiki voolavad, julge energiaga palad Andre Maakeri loodud põnevusest pakatavate kitarrilugudega.

 

Lisaks originaalloomingule kuuleb pillilugusid ja laule Vormsilt, Hiiumaalt, Saaremaalt ja Läänemaalt. Kavas leidub Vormsi saarel Hans Renqvisti mängitud leike ning Lääne-Nigulas Mart Kaaseni ja Hiiumaa pillimehe Jüri Bruusi mängitud hiiu kandle lugusid. Saaremaa pinnalt oleme enda repertuaari kokku korjanud mitmeid laule, sh Mustjalast pärit regilaul “Minu peig on pitkal teel” ja Valjalast pärit rahvalaul “Mäe otsas kaljulossis”. Tänu Andre Saaremaa päritolule kuuleb ka tema muusikas Saaremaa inspiratsiooni kilde. Hiiumaa lugude hulgas kuuleb nii kuulsa Torupilli Jussi, Jüri Bruusi kui ka teiste põnevate pillimängijate ja lauljate lugusid ja laule.

 

LEIK

Leik on viiuli - ja häälekõlasid ühendav duo, mille liikmeteks on Kelly Veinberg ja Elina Kasesalu. Leik kannab Eesti traditsioonilistest kõladest ammutatud elemendid koosmängu impulsil värsketele radadele. Nende muusikat iseloomustab õrnus, voolavus ning naiselik ja julge energia. Leiki muusikas kuuleb mitmekülgseid ja harmoonilisi rütmimustreid, mis põimuvad pehmete vokaali- ja viiulikõladega. Leik tähendab skandinaavia keeltest eesti keelde tõlgituna koosmängu ja moodustub ka duo liikmete nimetähtedest.

 

ANDRE MAAKER

Stiilimääratlusi vältides nimetab Maaker ennast pigem loovmuusikuks, jättes nii ruumi eri muusikastiilide vahel liikumiseks, sest teda köidavad erinevad kõlamaailmad ja improviseerides tunneb ta end ühtviisi koduselt nii jazzi-, folgi-, roki- kui ka kammermuusika lavadel. Viimastel aastatel soovib ta üha rohkem panustada oma koostöödesse ka heliloojana. Ja neid töid on harilikult ikka üle kümne korraga käsil.

 

Saarte tuur:

 

07.06 kell 18.00 Rannarootsi muuseum / Haapsalu

08.06 kell 18.00 Suuremõisa / Vormsi

09.06 kell 18.00 Kassari rahvamaja / Hiiumaa

10.06 kell 18.00 Saare KEK / Kuressaare

 

Vt ka folk.ee

 

Rõõmsa kohtumiseni.

 

Rannarootsi muuseumi pere